Materiały zostały opublikowane dzięki uprzejmości i za zgodą Biura Architektury i Planowania Przestrzennego m. st. Warszawy.
AMC – Andrzej M. Chołdzyński
amcholdzynski.pl
Uzasadnienie wyboru pracy:
Praca prezentuje atrakcyjne rozwiązania funkcjonalno-przestrzenne poprzez zaprojektowaną otwartą i czytelną przestrzeń strefy obsługi klienta, utworzoną na parterze budynku.W zwycięskiej pracy najlepiej rozwiązano komunikację poziomą i pionową, z optymalnym wykorzystaniem dwóch nowoprojektowanych dźwigów osobowych, pozwalających na spełnienie wymogów dotyczących zapewnienie dostępu osobom o ograniczonej mobilności. Autorzy pracy dobrze poradzili sobie z rozwiązaniem stref funkcjonalnych i kontroli dostępu.
Dynamo Produce, Hago Architekci
Uzasadnienie wyboru pracy:
Jury doceniło czytelną zasadę układu wnętrza w centralnej części budynku, poprzez zwrócenie do siebie grupy 2 wind. W opinii jury mankamentem tego układu, mimo jego klarowności przestrzennej na piętrach, jest zbyt mała szerokość holu windowego, co może prowadzić do kolizji i braku komfortu użytkowania budynku. Zbyt mały hol towarzyszący komunikacji pionowej nie pozwala na swobodny dostęp osób o ograniczonej mobilności. Hol nie będzie stanowić wygodnego połączenia strefy wejścia z salą obsługi klienta. Sam układ sali obsługi klienta jest czytelny, otwarty na wnętrze pozostałej części budynku.
INTERURBAN
interurban.pl
Uzasadnienie wyboru pracy:
W pracy proponuje się stworzenie przestronnej strefy wejściowej poprzez otwarcie pomieszczeń położonych w skrzydłach budynku, co jest pomysłem czytelnym i atrakcyjnym przestrzennie. Przymknięta ścianami i niewidoczna z hallu wejścia głównego strefa mieszczącą sale obsługi klienta, sprawia, że jest mało widoczna dla osób wchodzących. Uwagę jury zwróciła propozycja stworzenia atrakcyjnego, zielonego dziedzińca. Zaprojektowane rozwiązania dla rozładunku i dostaw, pokazują niekorzystny i mało komfortowy sposób zapewnienia transportu do archiwum, poprzez zewnętrzny podnośnik oraz trudność w użytkowaniu w wariancie 1.