Do Konkursu zakwalifikowano 128 Uczestników. Złożono 34 opracowania konkursowe.
Materiały zostały opublikowane dzięki uprzejmości i za zgodą Organizatora Konkursu.
CONSULTOR ARCHITEKCI
consultor.net.pl
Uzasadnienie wyboru pracy:
Projekt dobrze i w prosty sposób wpisuje się w przestrzeń Kampusu osadzając projektowaną strukturę na istniejących podłużnych i poprzecznych jego osiach komunikacyjnych. Zajmuje wyznaczoną przestrzeń pomiędzy istniejącym na północy budynkiem Kolegium Gawęckiego a budynkiem Rektoratu zachowując i dowartościowując znajdującą się przed nim przestrzeń zielonego skweru. Sąd Konkursowy ocenił to rozwiązania jako trafne, podkreślając jednocześnie znaczenie zachowania czytelnych dojść do całego terenu Kampusu.
Studio Lisiak
studiolisiak.pl
Uzasadnienie wyboru pracy:
Projekt wpisuje się dobrze we wskazaną w warunkach konkursu przestrzeń Kampusu tworząc czytelne dojścia od przystanków komunikacji miejskiej, wyznaczając jego wyraźną wschodnią granicę i podnosząc rangę przestrzeni zielonego placu - skweru od strony południowej. Budynek został osadzony na trakcie prowadzącym z przystanków tramwajowych przy ul. Wołyńskiej wzdłuż budynku Rektoratu i dalej w głąb kampusu. Jego zachodnia elewacja stanowi formalne przedłużenie niższej trzykondygnacyjnej części Rektoratu.
Bartłomiej Skowronek
a-88.pl
Uzasadnienie wyboru pracy:
Praca zlokalizowana została w wyznaczonej w warunkach konkursu strefie zabudowy, przymykając od wschodu wewnętrzną zieloną przestrzeń Kampusu. Południowa granica obiektu przekracza oś komunikacji pieszej z rejonu ul. Wołyńskiej czyniąc w ten sposób mniej czytelnym dotychczasowy, podstawowy kierunek dojścia z przystanków komunikacji miejskiej z tej ulicy. Mankamentu tego nie równoważy położenie głównego wejścia, od strony południowej, vis a vis sadzawki zlokalizowanej na głównym placu przed budynkiem.
WXCA
wxca.pl
Uzasadnienie wyboru pracy:
W pracy doceniono zarówno ideę zorganizowania przestrzeni wokół centralnego ogrodu - parku oferującego możliwość poszerzania przestrzeni wspólnych o przestrzeń ogrodu jak i decyzję układu obiektów jako niezależnych kubatur otwartych na projektowane korytarze zieleni umożliwiających także kontakt wzrokowy z otaczającą przestrzenią.
Paweł Bussold, Karol Borkowski, Paweł Cielemęcki
Uzasadnienie wyboru pracy:
Wyróżnienie przyznano za zachowanie istniejących ciągów pieszych i osi widokowych obecnego Kampusu Uniwersytetu Przyrodniczego. Praca wyróżnia się ujmującymi widokami z narożnika ul. Wołyńskiej, świadczącymi o dużej wrażliwości autora. Dodatkowym atutem jest widok piątej elewacji w postaci zielonego dachu.
MPP
mackow.pl
Uzasadnienie wyboru pracy:
Wyróżnienie przyznano za uszanowanie obecnych osi komunikacyjnych oraz przyjazną skalę całego założenia projektowego przykrytego zielonymi dachami. Wykreowanie ogrodu przyrodniczego w formie patia przy ciągu pieszym od ul. Wołyńskiej, który tworzy przyjemną przestrzeń strefy wejścia, dodatkowo ocieploną drewnianymi elementami elewacji
Bień Architekci
bienarchitekci.pl
Uzasadnienie wyboru pracy:
Praca bardzo prosta i czytelna w kształtowaniu bryły z zielonym tarasem na dachu a przede wszystkim oszczędna w operowaniu detalem elewacji z umiejętnym łączeniem płaskich ścian z ceramiki, z systemem wertykalnych rastrów o spokojnych i harmonijnych proporcjach