W Konkursie złożono 10 opracowań.
Materiały zostały opublikowane dzięki uprzejmości i za zgodą Uczestników Konkursu.
Bujnowski Architekci Sp. z o.o.
bujnowski.com.pl
Uzasadnienie wyboru pracy:
Projektowane obiekty nie starają się nawiązywać do otoczenia powtarzając istniejące rozwiązania materiałowe natomiast w sposób jak najbardziej pragmatyczny oferują tą samą logikę jaka przyświecała budowniczym budynków przemysłowych tzn. dostosowania projektu do poziomu najwyższej kultury technicznej dostępnej w czasach w których powstaje.
JSK Architekci
jskarchitekci.pl
Uzasadnienie wyboru pracy:
Zaproponowany układ przestrzenny, poprzez przesunięcie budynków w stosunku do ul. Bema zapewnia właściwą ekspozycję budynku PSG od strony skrzyżowania z ul. Kasprzaka.Zastosowane rozwiązanie zapewnia właściwe doświetlenie przestrzeni biurowych. Charakterystyczna elewacja o rytmicznym, wyraźnym zróżnicowaniu płaszczyzny wraz z pergolą na poziomie parteru tworzy spójny a jednocześnie nie monotonny charakter bryły kompleksu. Dobre ukształtowanie przestrzeni parteru poprzez wytworzenie placu pomiędzy
budynkami otoczonego przestrzeniami usługowymi restauracji daje możliwość integracji pomiędzy odrębnymi spółkami. Prosty układ funkcjonalny w budynkach gwarantuje racjonalne
wykorzystanie powierzchni. Ciekawie rozwiązano wewnętrzną komunikację pionową w postaci klatki schodowej o dwóch równoległych biegach.
CDF Architekci
cdf.net.pl
Uzasadnienie wyboru pracy:
Pracę wyróżnia zróżnicowanie charakteru dla zaproponowanego podziału bryły, oraz bogaty detal. Ciekawym pomysłem jest skontrastowanie poszczególnych elementów budynków poprzez zastosowanie różnorodnych form i materiałów. Szczegółowo rozwiązana funkcja współgra z zaproponowaną stylistyką budynków. Zastosowanie oświetlenia terenu w postaci lamp gazowych dodatkowo nawiązuje do charakteru inwestycji.
AMC – Andrzej M. Chołdzyński
amcholdzynski.pl
Uzasadnienie wyboru pracy:
Zaproponowany układ przestrzenny, poprzez przesunięcie budynków w stosunku do ul. Bema zapewnia właściwą ekspozycję budynku PSG od strony skrzyżowania z ul. Kasprzaka. Zastosowane rozwiązanie zapewnia również właściwe doświetlenie biur. Schodkowe kształtowanie brył oraz odwrócenie uskoków w budynkach powoduje powstanie interesującej kompozycji stanowiącej ciekawy element krajobrazu. Zastosowanie „zębatych” uskoków w rzutach fasad dodatkowo potęguje grę światłocieni na elewacjach.
JEMS Architekci
jems.pl
Uzasadnienie wyboru pracy:
Pracę wyróżnia awangardowe podejście do zastosowania najnowszych osiągnięć technologicznych w zakresie instalacji budynkowych jak i kształtowania przestrzeni biurowych.
Zaproponowana podwójna fasada wprowadza dynamikę w jednolite bryły budynków. Użycie wody jako elementu kształtowania klimatu i ochrony elewacji jest interesujące.